Karambol na DK 1. Pięć osób w szpitalu

Polska
Karambol na DK 1. Pięć osób w szpitalu
Polsat News

Jedna ciężarówka i pięć samochodów osobowych zderzyło się w piątek około południa na drodze krajowej nr 1 w Lubojence pod Częstochową. Jak podała policja, pięć osób, w tym dwoje dzieci, zostało przewiezionych do szpitala. Trasa w stronę Warszawy jest zablokowana.

Jak podała st. asp. Marta Kaczyńska z częstochowskiej policji, do zdarzenia doszło na remontowanym, zwężonym odcinku DK 1 - w miejscu, gdzie budowana jest autostrada A1. DK 1 - tzw. gierkówka - to przelotowa trasa Katowice-Warszawa.

 

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca samochodu ciężarowego nie dostosował prędkości jazdy do warunków drogowych (remont) i najechał na tył samochodu osobowego. To z kolei spowodowało falę następnych uderzeń na kolejne samochody osobowe. Łącznie z ciężarówką - zderzyło się sześć pojazdów.

 

Do szpitala przewieziono trzy osoby dorosłe oraz dwoje dzieci. Kaczyńska nie ma jednak informacji o ich stanie zdrowia.

 

Poważne utrudnienia

 

Trasa w stronę Warszawy jest zablokowana. Na miejscu pracują policjanci. Wyznaczono objazd na drogę krajową nr 91 - na Radomsko. Według Kaczyńskiej, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w najbliższych godzinach.

 

To drugi w tym tygodniu karambol na DK 1 w okolicach Częstochowy. We wtorek na również remontowanym i zwężonym odcinku drogi w Kościelcu zderzyło się siedem samochodów, w tym dwa ciężarowe. Trzy osoby trafiły do szpitala.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie