50 kg marihuany, 5 kg konopi indyjskich i tysiąc tabletek ekstazy. Zatrzymano 26-latka podejrzanego o przemyt narkotyków

Polska
50 kg marihuany, 5 kg konopi indyjskich i tysiąc tabletek ekstazy. Zatrzymano 26-latka podejrzanego o przemyt narkotyków
pomorska.policja.gov.pl

26-letniego mężczyznę, kierowcę ciężarówki, podejrzanego o przemyt znacznej ilości narkotyków - marihuany, konopi indyjskich oraz tysiąca tabletek ekstazy - o wartości ponad 1,5 miliona złotych zatrzymała pomorska policja.

Jak poinformował w piątek podkom. Michał Sienkiewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, 26-letni kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie powiatu człuchowskiego.

 

W trakcie przeszukania samochodu, w dwóch kołach zapasowych odkryto ponad 50 kilogramów marihuany. Według ustaleń policjantów, mężczyzna narkotyki przewoził z zagranicy. W miejscu jego zamieszkania, funkcjonariusze znaleźli ponadto 5 kilogramów konopi indyjskich oraz tysiąc tabletek ekstazy.

 

W ramach prowadzonego śledztwa, zatrzymana została również 22-letnia partnerka mężczyzny. Kierowcy grozi kara co najmniej trzech lat więzienia.

 

Zatrzymanie 26-latka to efekt ogólnoeuropejskiej akcji Carpol skierowanej na przestępczość samochodową, prowadzonej przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego KWP w Gdańsku wspólnie z policjantami wydziału do walki z przestępczością narkotykową oraz funkcjonariuszami Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

 

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie