"Z natury rzeczy byliśmy bardziej przywiązani do naszych projektów". Sasin o ustawach o KRS i SN

Polska

- Będziemy starali się pana prezydenta przekonać, żeby być może niektóre zapisy zmienić, uszczegółowić, pogłębić. Tak żeby ta reforma sądownictwa była reformą rzeczywistą, żebyśmy mieli takie przekonanie - powiedział w "Graffiti" poseł PiS Jacek Sasin, nawiązując do przedstawionych przez Andrzeja Dudę projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Pytany przez Piotra Witwickiego, czy prezydencie projekty "nie są rzeczywiste" Sasin odparł: - My przedstawiliśmy swoją wizję zmian w sądownictwie, one przyjęły postać ustaw. Pan prezydent je zawetował. Z natury rzeczy byliśmy bardziej przywiązani do tych naszych projektów, a te prezydenckie w kilku istotnych elementach różnią się od naszych.

 

Sasin dodał, że teraz przed politykami prace w Sejmie nad przedstawionymi projektami, ich analiza i rozmowa rozmowa z prezydentem o kwestiach, w których pojawiają się wątpliwości. - Chociażby w tym obszarze, gdzie mówimy o sposobie wyboru członków KRS - stwierdził.

 

"Sejm nie będzie notariuszem"

 

Gość "Graffiti" mówił też o "dobrych sygnałach" płynących z otoczenia prezydenta.

 

- Że nie ma oczekiwania, iż Sejm będzie tylko notariuszem. Prezydent dopuszcza możliwość zmian (w swoich projektach ustaw - red.) - ocenił polityk PiS.

 

Odnosząc się do krytycznych opinii opozycji o projektach Kancelarii Prezydenta powiedział, że nie ma ona żadnej kontrpropozycji.

 

- Mówi: "nie, bo nie". Dobrym dowodem było to, co się wydarzyło w poniedziałek, kiedy PO nie chciała nawet rozmawiać z prezydentem. A jak rozmawiać z opozycją, która nie chce rozmawiać? - podsumował Sasin.

 

polsatnews.pl

kan/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie