Awaria na Okęciu. "ABW otrzymała zgłoszenie, jest ono analizowane"

Polska
Awaria na Okęciu. "ABW otrzymała zgłoszenie, jest ono analizowane"
Flickr/Kuba Bożanowski/CC BY 2.0

- Awaria systemu wyświetlającego dla pasażerów informacje o lotach na Lotnisku Chopina - została usunięta - poinformował w czwartek p.o. dyrektora biura marketingu i PR Lotniska Chopina Hubert Wojciechowski. Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował PAP, że "CERT ABW otrzymał zgłoszenie z Lotniska Chopina i jest ono analizowane".

Na Lotnisku Chopina doszło do awarii systemu wyświetlającego informacje o lotach dla pasażerów, która została usunięta. Wszystkie systemy, w szczególności systemy odpowiedzialne za bezpieczeństwo operacji lotniczych, przez cały okres funkcjonowały poprawnie. Samoloty były odprawiane na bieżąco" - przekazał Wojciechowski.

 

Wcześniej rmf24.pl poinformowało, że doszło do awarii międzynarodowego systemu komputerowego Amadeus, który odpowiada za rezerwacje. Uszkodzeniu miały ulec systemy lotniskowej informacji, łączności, a także alarmowego powiadamiania. Miał zostać także powołany sztab kryzysowy pod nadzorem ABW. 

 

Problemy z funkcjonowaniem oprogramowania odprawy pasażerów miały zakłócić pracę na lotniskach m.in. w Paryżu, Zurychu i Frankfurcie.

 

rmf24.pl, PAP

prz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie