Komisja pozytywnie o kandydaturze płk. Bogusławskiego na wiceszefa ABW

Polska
Komisja pozytywnie o kandydaturze płk. Bogusławskiego na wiceszefa ABW
Polsat News

- Sejmowa komisja ds. służb specjalnych pozytywnie oceniła kandydaturę płk. Bernarda Bogusławskiego na wiceszefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - powiedział przewodniczący komisji Marek Opioła (PiS). Bogusławski ma zastąpić płk. Jacka Gawryszewskiego, który będzie ambasadorem w Chile.

- Kandydat z dwudziestoletnim stażem i doświadczeniem w służbach specjalnych. Przepracował je w ABW, ma doświadczenie w pracy w terenie, ostatnio w centrali ABW zajmował się zwalczaniem terroryzmu - powiedział Opioła. - Oficer z bogatym doświadczeniem i znajomością kilku języków - dodał.

 

- Ostatnio zajmował się tą samą działką tematyczną, co odchodzący płk Gawryszewski - zaznaczył.

 

Dyrektor od zwalczania terroryzmu

 

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział, że Bogusławski jest obecnie dyrektorem departamentu zwalczania terroryzmu i zagrożeń strategicznych ABW.

 

- Ma 46 lat i zawodowo związany jest ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo narodowe. W trakcie rozpoczętej w 1998 r. służby, przeszedł wszystkie szczeble. Jest wybitnym specjalistą w zakresie zwalczania zagrożeń terrorystycznych oraz przeciwdziałania obrotowi towarami i technologiami podwójnego zastosowania - powiedział Żaryn.

 

Powołuje premier

 

Bogusławski skończył filologię angielską na Uniwersytecie Wrocławskim. Posługuje się siedmioma językami obcymi, w tym czterema biegle. Za swoją służbę został dwukrotnie odznaczony - dodał rzecznik ministra.

 

Wiceszefa ABW powołuje Prezes Rady Ministrów na wniosek szefa służby po zasięgnięciu opinii sejmowej komisji ds. służb specjalnych.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie