Cichocki, Arabski i Bondaryk na nowej liście świadków komisji ds. Amber Gold

Świat
Cichocki, Arabski i Bondaryk na nowej liście świadków komisji ds. Amber Gold
PAP/Marcin Obara

Komisja śledcza ds. Amber Gold w czwartek na niejawnym posiedzeniu ustaliła listę 38 świadków którzy mają złożyć zeznania. Są wśród nich m.in. były szef MSW Jacek Cichocki, b. szef kancelarii premiera Tomasz Arabski oraz b. szef ABW Krzysztof Bondaryk.

- Tych 38 świadków to nie jest na pewno jeszcze pełna lista, jeśli chodzi o funkcjonariuszy policji i służb. Na razie z tej grupy 12 osób, to funkcjonariusze operacyjni, których dane nie będą ujawnione i zostaną oni przesłuchani w trybie niejawnym - powiedziała przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS).

 

Od listopada do marca

 

Jak dodała komisja planuje rozpocząć przesłuchania tej grupy blisko 40 świadków w listopadzie; przesłuchania tych osób wstępnie miałyby potrwać do marca przyszłego roku.

 

Witold Zembaczyński (Nowoczesna) poinformował na twitterze, że komisja zamierza także przesłuchać b. szefa CBA Pawła Wojtunika i b. szefa BOR Mariana Janickiego. - Na razie nie ma ustalonych dat, na które przewidziane do przesłuchania osoby zostaną wezwane - powiedział Zembaczyński.

 

PAP

 

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie