"Przez osiem ostatnich lat...". Beata Szydło nawiązała do "Ucha Prezesa"

Polska

- Mogłabym zacząć cytując klasyka i powiedzieć: "przez ostatnich osiem lat..." - tymi słowami Beata Szydło rozpoczęła swoje środowe wystąpienie w Sejmie podczas rozpatrywania wniosku o wotum nieufności dla ministra rolnictwa. Premier nawiązała do popularnego cytatu z internetowej serii "Ucho Prezesa"

Beata Szydło nawiązała do tekstu wypowiadanego przez Agnieszkę Pilaszewską, aktorkę odtwarzającą rolę premier w internetowym satyrycznym show pt. "Ucho Prezesa". Postać premier pojawiła się w dziewiątym odcinku serii.

 

Aktorka kilkukrotnie powtarza zdanie: "Przez osiem ostatnich lat, Polki i Polacy byli ignorowani przez rząd Platformy".

 

Ucho Prezsa odc. 9 - próba ognia

 

- Szanowni Państwo. Mogłabym zacząć cytując klasyka i powiedzieć: "przez ostatnich osiem lat", ale do państwa parlamentarzystów z PSL-u nie bardzo to pasuje - powiedziała Szydło podczas środowego przemówienia. - Kiedy policzyłam sobie ile byliście w rządzie, to było 18 lat. Przez 18 lat w różnych konfiguracjach (...) brali państwo odpowiedzialność za sytuacje na polskiej wsi - zwróciła się do przedstawicieli Polskiego Stronnictwa Ludowego (współtworzącego przez 8 lat rząd z PO-red).

 

Posłowie PSL byli inicjatorami wniosku o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa w rządzie PiS Krzysztofa Jurgiela.

 

Po słowach premier rozległy się oklaski.

 

polsatnews.pl

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie