Policja zatrzymała wójta gminy Białe Błota. Usłyszał zarzut dot. łapówkarstwa

Polska
Policja zatrzymała wójta gminy Białe Błota. Usłyszał zarzut dot. łapówkarstwa
Google Maps

Zatrzymanie Macieja K. to efekt śledztwa prowadzonego przez bydgoską prokuraturę. Wójt usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej za co grozi do 10 lat więzienia. - Złożył wyjaśnienia, nie przyznał się do winy - poinformowała polsatnews.pl. Agnieszka Adamska-Okońska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

Śledztwo dotyczące przestępstw urzędniczych związanych z funkcjonowaniem Urzędu Gminy Białe Błota wszczęła w marcu Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ. 11 września prokuratorzy weszli do urzędu i zabezpieczyli m.in. dokumenty finansowe gminy.

 

Dwa tygodnie temu postępowanie przekazano Prokuraturze Okręgowej. Ta we wtorek zdecydowała o zatrzymaniu wójta. Dziś ma zapaść decyzja, co do ewentualnego wniosku o areszt dla urzędnika.

 

"Sprawa ma charakter rozwojowy"

 

Śledczy nie informują, co konkretnie zarzucają Maciejowi K. - Sprawa ma charakter rozwojowy - powiedziała rzecznik Adamska-Okońska.

 

"Gazeta Pomorska" informuje, że powodem zatrzymania może być przetarg na budowę budynku świetlicy wraz z oddziałem żłobka w Zielonce. Gmina chciała przeznaczyć na inwestycję 2 mln zł.

 

Wójt ogłosił ten przetarg 25 kwietnia i dał czas na składanie ofert do 10 maja. Wpłynęła tylko jedna oferta na ponad 3,1 mln zł od konsorcjum złożonego z miejscowych biznesmenów. Ofertę przyjęto. 

 

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że ta sprawa nie znalazła się jednak w aktach śledztwa przekazanego do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

 

Gazeta Pomorska, polsatnews.pl

ml/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie