Krzysztof Paszyk kandydatem PSL do komisji śledczej ds. Amber Gold

Polska
Krzysztof Paszyk kandydatem PSL do komisji śledczej ds. Amber Gold
Polsat News

Klub PSL zdecydował w środę, że poseł Krzysztof Paszyk zasiądzie w komisji śledczej ds. Amber Gold, gdzie zastąpi Andżelikę Możdżanowską. Jego kandydatura ma być zgłoszona na obecnym posiedzeniu Sejmu. Paszyk jest z zawodu prawnikiem; jest sekretarzem klubu PSL. W Sejmie, jako poseł, zasiada po raz pierwszy.

- Bardzo dobra kandydatura. Jest to kompetentny prawnik, który zdał świetnie egzamin w komisji sprawiedliwości. Tak więc wszystko na plus - ocenił poseł PSL Piotr Zgorzelski.

 

Andżelika Możdżanowska, która reprezentowała w komisji klub PSL, w lipcu zdecydowała o opuszczeniu PSL; obecnie jest posłem niezrzeszonym. Sejm zdecydował o odwołaniu Możdżanowskiej z komisji śledczej ds. Amber Gold.

 

Możdżanowska poinformowała w lipcu, że z końcem sierpnia rezygnuje z pracy w komisji śledczej ds. Amber Gold. - To jest miejsce dla PSL, więc uzgodnienia z prezesem PSL są takie, że do końca sierpnia przygotuję wnioski i raport z dotychczasowej pracy w komisji, który przedstawię także przewodniczącej komisji Małgorzacie Wassermann (PiS) - mówiła Możdżanowska.

 

Sejmowa komisja śledcza bada i ocenia m.in. prawidłowość i legalność działań podejmowanych wobec Amber Gold przez: rząd, w szczególności ministrów finansów, gospodarki, infrastruktury, spraw wewnętrznych, sprawiedliwości i podległych im funkcjonariuszy publicznych. Komisja ma też sprawdzić działania, jakie podejmowali w sprawie spółki m.in. prezes UOKiK, Generalny Inspektor Informacji Finansowej, prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, a także prokuratura oraz organy powołane do ścigania przestępstw.

 

Oprócz Małgorzaty Wassermann w skład komisji wchodzą posłowie PiS: Marek Suski, Joanna Kopcińska, Jarosław Krajewski i Stanisław Pięta. Ponadto w je składzie są: Krzysztof Brejza z PO, Witold Zembaczyński z Nowoczesnej oraz Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15.

 

PAP

 

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie