Zawaliła się część kamienicy w Chrzanowie. Ewakuacja z pobliskich budynków

Polska
Zawaliła się część kamienicy w Chrzanowie. Ewakuacja z pobliskich budynków
Polsat News

Zawalił się fragment niezamieszkanej kamienicy w Chrzanowie przy ul. Mickiewicza. Z ustaleń wynika, że nikt nie odniósł obrażeń ciała, nie ma żadnych ofiar, teren rumowiska przeszukują strażacy - poinformował we wtorek rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Informację o katastrofie budowlanej policja otrzymała o godz. 7:20 we wtorek. Na miejscu pracują służby, które zabezpieczają miejsce zdarzenia, a także ustalają przyczyny osunięcia się ściany budynku.

 

Policjanci z wydziału ruchu drogowego w Chrzanowie kierują ruchem, ul. Mickiewicza jest na razie nieprzejezdna.

 

Jak poinformował rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak, trwa ewakuacja mienia z budynków przylegających do kamienicy, w tym z lokali użytkowych.

 

Strażacy przeszukali gruzowisko przy pomocy specjalistycznego sprzętu i psów. Nikogo nie znaleziono.

 

Kamienica została zbudowana na początku XX wieku. Od dawna nie była remontowana. Ostatnio w pustostanie nikt nie mieszkał.

 

- Są duże uszkodzenia, elewacja frontowa uległa prawie całkowitemu zniszczeniu,  środku stropy i dach są w złym stanie technicznym. Będzie tu całodobowa ochrona - poinformował w Polsat News Łukasz Rusek, powiatowy inspektor nadzru budowlanego w Chrzanowie.

 

Gruzowisko zostanie uprzątnięte przez ciężki sprzęt, a następnie zabezpieczone i oddzielone od ulicy, a dostęp do niego zostanie zamknięty.

 

Na razie miejsca katastrofy pilnuje policja, która dba, aby nikt niepowołany się nie zbliżał.

 

Przyczynę katastrofy ma ustalić komisja.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie