Strzelanina w pobliżu rezydencji prezydenta Filipin. Zginął jego ochroniarz

Świat
Strzelanina w pobliżu rezydencji prezydenta Filipin. Zginął jego ochroniarz
Reuters
Rzecznik prezydenta Ernesto Abella nie był w stanie potwierdzić miejsca pobytu Duterte.

Jeden z ochraniarzy prezydenta Filipin Rodrigo Duterte zginął w strzelaninie, do której doszło we wtorek w stolicy Filipin, Manili, w pobliżu rezydencji szefa państwa. Duterte był wtedy z dala od swej siedziby. Wykluczono, by było to pospolite morderstwo.

Strzelanina w parku Malacanang, gdzie mieści się baza prezydenckiej ochrony (PSG), jest traktowana jako odosobniony przypadek i wykluczono, jakoby chodziło o terroryzm - powiedział szef PSG Lope Dagoy. Park znajduje się obok rezydencji Duterte o nazwie Bahay ng Pagbabago.

 

Ciało 37-letniego funkcjonariusza zostało znalezione przez jego żonę w siedzibie PSG we wtorek rano lokalnego czasu. Mężczyzna zginął na skutek postrzału w klatkę piersiową. - Wykluczamy morderstwo. Na pewno nie było to morderstwo - powiedział Dagoy.

 

Nie było wiadomo, gdzie jest prezydent

 

Przez kilka godzin po strzelaninie miejsce pobytu Duterte nie było znane. Spędził on ostatnie dni w swoim rodzinnym mieście Davao na południu kraju i w poniedziałek nie pokazywał się publicznie.

 

Pytany o miejsce pobytu prezydenta w czasie, gdy doszło do strzelaniny, jego rzecznik Ernesto Abella odpowiedział: "Nie mamy żadnych informacji na ten temat".

 

Jak pisze Reuters, Dutete jest nieprzewidywalny i często wywołuje zamieszanie z powodu nagłych zmian w swych publicznych wystąpieniach, które zazwyczaj zaczynają się po południu i trwają nawet cztery godziny z powodu długich, improwizowanych wywodów.

 

Zazwyczaj Duterte spędza weekendy w Davao i rozpoczyna je już w czwartek, a do Manili wraca dopiero w poniedziałek lub później.

 

Dagoy poinformował, że policja prowadzi śledztwo w sprawie strzelaniny, a PSG nie chce spekulować na temat jego okoliczności

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie