Karambol pod Częstochową. Zderzyło się siedem samochodów

Polska
Karambol pod Częstochową. Zderzyło się siedem samochodów
Polsat News, zdj. ilustracyjne

Do karambolu doszło na DK 1 w Kościelcu pod Częstochową. Policja otrzymała zgłoszenie o godzinie 11:45. Zderzyło się pięć samochodów osobowych i dwie ciężarówki. Ranne zostały trzy osoby. Trasa w kierunku Katowic jest zablokowana. Policja wytyczyła objazdy.

Do zdarzenia doszło na remontowanym, zwężonym odcinku DK 1.

 

Ze wstępnym ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym najechał na tył poprzedzającej go ciężarówki, a następnie na nie najechało pięć samochodów osobowych. Łącznie zderzyło się więc siedem pojazdów.

 

Trzy osoby podróżujące samochodami osobowymi zostały zabrane do szpitala. Policja nie ma jednak informacji na temat stanu tych osób.

 

Trasa na Katowice jest zablokowana. Policjanci wytyczyli objazd i kierują ruch przez Mykanów, Kokawę, Lubojnę, do Wierzchowiska, gdzie można wrócić na DK 1.

 

Utrudnienia także w kierunku Warszawy

 

Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. - Policjanci cały czas pracują intensywnie i starają się jak najszybciej wykonać czynności, ale z uwagi na rozmiar tego zdarzenia jeszcze przez najbliższe godziny kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami - powiedziała rzecznik częstochowskiej policji podkom. Marta Ladowska.

 

Przekazała, że również podróżujący w kierunku Warszawy muszą się liczyć z utrudnieniami, wiążącymi się np. z usunięciem uszkodzonych pojazdów.

 

Ladowska zaapelowała również do kierowców przejeżdżających obok miejsca zdarzenia o zachowanie ostrożności.

 

- Często kierowcy są ciekawi, co się stało, rozglądają się, a nie chcielibyśmy, żeby z tego powodu doszło do kolejnego zdarzenia - powiedziała.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie