Znieważyli zwłoki Ewy Tylman. Usłyszeli wyrok za robienie zdjęć zmarłej

Polska
Znieważyli zwłoki Ewy Tylman. Usłyszeli wyrok za robienie zdjęć zmarłej
Polsat News

10 tys. zł. Taką karę zapłacą dwaj pracownicy firmy pogrzebowej, którzy znieważyli zwłoki Ewy Tylman. Robert K. i Mariusz P. podczas przetransportowywania zwłok otworzyli worek z ciałem, a następnie sfotografowali je. Mężczyźni dobrowolnie poddali się karze.

Proces obu mężczyzn rozpoczął się we wrześniu w poznańskim Sądzie Rejonowym. Mężczyźni przyznali się do winy i dobrowolnie poddali się karze. 26-letni Robert K. i 51-letni Mariusz P. złożyli do sądu wniosek o wymierzenie im kary grzywny w wysokości 10 tys. zł. Do ich wniosków przychyliły się wszystkie strony procesu.

 

"Selfie" w kostnicy
 
Ewa Tylman zaginęła w listopadzie 2015 roku, w lipcu 2016 roku z Warty wyłowiono jej ciało.
 
Do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu przewozili je dwaj pracownicy firmy transportującej zwłoki: 26-letni Robert K. i 51-letni Mariusz P.

 

Według prokuratury, po dojechaniu do kostnicy i złożeniu ciała w prosektorium, jeden z mężczyzn miał otworzyć worek z ciałem. Następnie obaj pracownicy zaczęli fotografować ciało - jeden z nich miał też zrobić sobie z ciałem tzw. selfie.

 

Zachowanie obu pracowników zarejestrowała kamera monitoringu zainstalowana w pomieszczeniu.

 

Proces oskarżonego o zabójstwo

 

Przed Sądem Okręgowym w Poznaniu trwa proces Adama Z. oskarżonego o zabójstwo Tylman. Według prokuratury, 23 listopada 2015 r. Adam Z., przewidując możliwość pozbawienia życia koleżanki, zepchnął ją ze skarpy, a potem nieprzytomną wrzucił do wody.

 

Za zabójstwo z zamiarem ewentualnym mężczyźnie grozi kara do 25 lat więzienia lub dożywocie. W lutym sąd uprzedził strony o możliwości zmiany kwalifikacji czynu na nieudzielenie pomocy - za ten czyn grozi kara do 3 lat więzienia.

 

Od tego czasu Adam Z. pozostaje na wolności i odpowiada z tzw. wolnej stopy.

 

Kolejna rozprawa odbędzie się w środę.

 

PAP, Głos Wielkopolski, polsatnews.pl

bas/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie