Polak uciekł z norweskiego więzienia. Przeskoczył przez ogrodzenie i zniknął

Świat
Polak uciekł z norweskiego więzienia. Przeskoczył przez ogrodzenie i zniknął
Flickr/politiet

29-letni Polak uciekł zakładu karnego w Ilseng (na północ od Oslo). Mężczyzna ma ok. 176 cm wzrostu i podczas ucieczki był ubrany w czarne sportowe spodnie z lampasami, ciemną bluzę z kapturem i jasną koszulkę. Wciąż jest poszukiwany - informuje norweska policja.

Polak przebywał w areszcie zakładu karnego oczekując na wyrok sądowy w sprawie przemytu alkoholu.

 

Ucieczka nie była zbyt trudna, gdyż więzienie w Ilseng to zakład o niezaostrzonym rygorze. Przebywa w nim na co dzień 86 skazanych lub oczekujących na wyrok. Monitoring więzienny zarejestrował moment ucieczki. Widać na nim, jak Polak po prostu przeskakuje przez płot.

 

Obaj uciekinierzy nie są groźni

 

Tej samej nocy z innego więzienia - w Hedmarku - w uciekł 34-letni obywatel Mołdawii. Mężczyzna został skazany za kradzieże. Miał zostać niedługo przetransportowany do Mołdawii, gdzie miał odsiadywać pozostałą części wyroku.

 

Obu uciekinierów policja określa jako niegroźnych.

 

Polacy uciekali już wcześniej

 

Do dużo poważniejszej ucieczki z norweskiego więzienia doszło w czerwcu. Dwóch Polaków uciekło z oddziału o podwyższonym rygorze bezpieczeństwa zakładu karnego w Kongsvinger. Według informacji dyrektora więzienia Gaute Engera, mężczyźni przedostali się przez więzienny mur o wysokości 6-7 metrów.

 

- To pierwsza taka sytuacja w historii oddziału. Od momentu jego otwarcia w 2003 roku nikomu nie udało się z niego uciec - stwierdził wówczas w rozmowie z lokalnymi mediami.

 

polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie