O 46 ton za dużo. Rekordowe przekroczenie wagi transportu

Polska
O 46 ton za dużo. Rekordowe przekroczenie wagi transportu
WITD Bydgoszcz

Przewoźnik z województwa lubelskiego wykonywał transport tramwaju na trasie z Poznania do Gdańska. Posiadał wprawdzie zezwolenie na jednokrotny przejazd pojazdem nienormatywnym o maksymalnej długości 48 metrów, wysokości 4,5 metra oraz masie całkowitej 70 ton, ale - jak ustalili inspektorzy transportu drogowego podczas kontroli - przekroczył dopuszczalną masę rzeczywistą niemal dwukrotnie.

W nocy z niedzieli na niedzieli na poniedziałek, w pobliżu Nowej Wsi (woj. kujawsko-pomorskie), na autostradzie A1, został zatrzymany niecodzienny pojazd nienormatywny, którym przewożono tramwaj.

 

Przewoźnik okazał w trakcie kontroli zezwolenie kategorii VII  na jednokrotny przejazd pojazdem nienormatywnym o maksymalnej długości 48 metrów, wysokości 4,5 metra oraz masie całkowitej 70 ton.


O ile wymiary zewnętrzne "mieściły się" w okazanym zezwoleniu to zmierzona rzeczywista masa niestety już nie.

 

116 ton na 15 osiach


Po zważeniu zespołu pojazdów na punkcie wagowym okazało się, że ważył on zdecydowanie więcej niż deklarowano. Na 15  osiach przemieszczało się łącznie ponad 116 ton.


Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne i do czasu przedstawienia odpowiedniego zezwolenia wstrzymano transport.

 

 

 

polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie