Apel o usunięcie Krystyny Pawłowicz z Facebooka. Za wpis na temat samobójstwa 14-latka

Polska

"W dniu 23 września 2017 roku dokonała parszywego wpisu z powodu samobójstwa 14‐latka dyskryminowanego ze względu na orientację seksualną. Kobieta ta jest pozbawiona zasad moralnych i reprezentuje skrajną zgniliznę moralną. Żądamy zablokowania jej dostępu do portalu Facebook" - napisali autorzy internetowej petycji. Pod pomysłem w niedzielę wieczorem "podpisało się" już blisko 5000 osób.

Pawłowicz opublikowała w sobotę wpis, w którym zarzuciła środowiskom "liberalno-lewackim", że najpierw propagują wśród dzieci i młodzieży nienaturalne postawy i relacje, a potem bezczelnie lamentują nad "morderczą nietolerancją" rówieśników. Posłanka PiS odniosła się w ten sposób do sprawy śmierci 14-letniego Kacpra.

 

 

Wpis posłanki spotkał się z ostrą krytyką.

 

 


W niedzielę w serwisie Avaaz.org pojawiła się petycja ws. usunięcia posłanki z Facebooka.

 

"Krystyna Pawłowicz od lat wykorzystuje media społecznościowe do szerzenia nienawiści do Polaków. Znieważa i obraża ludzi. Propaguje ideologię neofaszystowską oraz nienawiść do grup etnicznych. Propaguje i wznieca dyskryminację ze względu na poglądy polityczne czy orientację seksualną. Krystyna Pawłowicz rozpowszechnia kłamstwa i hejt." - napisano.

 

W związku z postem na Facebooku, w Mińsku Mazowieckim zorganizowano protest przed biurem poselskim Pawłowicz.

 

 

polsatnews.pl

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie