Straż Graniczna zlikwidowała pod Gdańskiem nielegalną wytwórnię papierosów

Polska
Straż Graniczna zlikwidowała pod Gdańskiem nielegalną wytwórnię papierosów
morski.strazgraniczna.pl

Zlokalizowaną pod Gdańskiem nielegalną wytwórnię wyrobów tytoniowych zlikwidowali funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Zabezpieczono m.in. 16 maszyn oraz kompletną linię technologiczną do produkcji papierosów. Zatrzymano dwóch mężczyzn.

O akcji, która miała miejsce 19 września, poinformował w piątek media rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej (MOSG) w Gdańsku Andrzej Juźwiak.

 

Wyjaśnił, że sprzęt do nielegalnej produkcji papierosów znaleziono w ulokowanym pod Gdańskiem magazynie wynajmowanym przez 40-letniego mężczyznę. Poza maszynami, w pomieszczeniach znaleziono też prawie 300 kilogramów krajanki tytoniowej i przeszło 25 tysięcy sztuk papierosów, a także alkohol bez akcyzy, podzespoły samochodowe, kosmetyki, nośniki elektroniczne i gotówkę.

 

 

Jeden z mężczyzn poszukiwany listem gończym


Juźwiak dodał, że w sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 40 i 44 lat. Pierwszy z nich przyznał, że wszystkie rzeczy zabezpieczone przez Straż Graniczną, stanowiły jego własność.

 

- Po wykonaniu czynności procesowych mężczyzna został zwolniony - dodał rzecznik, wyjaśniając, że drugi z mężczyzn był poszukiwany listem gończym za przestępstwa narkotykowe. Trafił on do aresztu śledczego w Gdańsku.

 

Juźwiak poinformował, że wartość zajętych rzeczy (w tym pieniędzy), oszacowano na ponad 350 tys. zł. Dodał, że dochodzenie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Wydziału Operacyjno-Śledczego MOSG, a w akcji przeprowadzonej 19 września pomagali im funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia Działań MOSG.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze