Prezydent spotka się w piątek z prezesem PiS

Polska
Prezydent spotka się w piątek z prezesem PiS
Polsat News/Zdj. archiwalne

W piątek dojdzie do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim - poinformowała rzeczniczka partii Beata Mazurek. Jak twierdzi szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, spotkanie było umówione jeszcze przed wylotem prezydenta do Nowego Jorku i nie ma związku z najnowszymi publikacjami mediów - powiedział.

- Chciałam potwierdzić, że dzisiaj dojdzie do spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z prezydentem Andrzej Dudą - poinformowała Mazurek w piątek na konferencji prasowej w Sejmie.

 

Jak dowiedziała się PAP od polityków z kierownictwa PiS, spotkanie zaplanowano w piątek na godz. 16. w Belwederze.

 

"Zaproszenie Jarosław Kaczyński przyjął od prezydenta"

 

Rzeczniczka PiS podkreśliła również, że pierwsze spotkanie Dudy i Kaczyńskiego ws. reformy sądownictwa - które miało miejsce na początku września - odbyło się na zaproszenie prezydenta.

 

- Chciałam zdementować to, co pojawiało się w mediach, iż poprzednie spotkanie było zainicjowane przez Jarosława Kaczyńskiego. To nieprawda. Zaproszenie Jarosław Kaczyński przyjął od prezydenta i to spotkanie się odbyło. Na tym spotkaniu ustalono, że panowie spotkają się jeszcze raz i do tego spotkania dzisiaj dojdzie - mówiła Mazurek.

 

Na początku września odbyło się pierwsze spotkanie prezydenta z prezesem PiS ws. reformy sądownictwa.

 

24 lipca prezydent Duda poinformował, że podjął decyzję o zawetowaniu ustaw: o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa; zapowiedział też przygotowanie swoich projektów ustaw o SN i KRS w ciągu dwóch miesięcy. Projekty mają być przedstawione 25 października.

 

PAP

 

prz/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie