Viktor Orban z wizytą w Warszawie. Spotka się z Jarosławem Kaczyńskim

Polska
Viktor Orban z wizytą w Warszawie. Spotka się z Jarosławem Kaczyńskim
Polsat News/zdj.archiwalne

Szef węgierskiego rządu, który będzie w piątek przebywał w Warszawie z oficjalną wizytą, spotka się m.in. z premier Beatą Szydło oraz marszałkami Sejmu i Senatu. Po południu w Sejmie porozmawia z Jarosławem Kaczyńskim.

O spotkaniu prezesa PiS z szefem węgierskiego rządu poinformował na Twitterze Ryszard Terlecki. Spotkanie prawdopodobnie odbędzie się ok. godz. 13.30.

 

Pierwsza, oficjalna wizyta premiera Węgier

 

- Wiążemy duże nadzieje z wizytą premiera Viktora Orbana w Warszawie. Nie ukrywamy, że obydwa kraje mają wspólne stanowiska w toczących się sprawach w Unii Europejskiej - podkreśliła Beata Szydło.

 

Jak zauważyła, to pierwsza za jej kadencji, oficjalna wizyta premiera Węgier w Polsce. - Do tej pory gościliśmy go przy okazji szczytów Grupy Wyszehradzkiej i innych wydarzeń, ale oficjalnie będzie to po raz pierwszy - dodała.

 

Beata Szydło chce poruszyć tematy unijne i kwestie bezpieczeństwa 

 

Polska premier zapowiedziała, że z Viktorem Orbanem będzie rozmawiać o "relacjach bilateralnych i wspólnych projektach polsko-węgierskich". Jak dodała, chce także poruszyć tematy unijne. - Mam tu na myśli dwie kwestie - dyrektywę o pracownikach delegowanych oraz migrację - podkreśliła. Innym tematem rozmów z premierem Węgier będą kwestie bezpieczeństwa.

 

Wizyta Viktora Orbana rozpocznie się w piątek o godz. 11.00 od oficjalnego powitania przez premier Szydło. Następnie planowane jest spotkanie szefów obu rządów, a także oficjalny obiad. O godz. 12.30 odbędzie się spotkanie z mediami obu premierów.

 

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie