Premier: nie słyszę głosów, które krytykowałyby reformę edukacji

Polska
Premier: nie słyszę głosów, które krytykowałyby reformę edukacji
PAP/Jacek Turczyk

- Nie słyszę głosów, które w jakikolwiek sposób krytykowałyby reformę edukacji, którą wprowadziliśmy; wprowadzanie tej reformy przebiega bardzo sprawnie - mówiła premier Beata Szydło w czwartek w TV Trwam.

Zgodnie z reformą edukacji dotychczasowy system, który składał się z 6-letniej szkoły podstawowej, 3-letniego gimnazjum, 3-letniego liceum ogólnokształcącego, 4-letniego technikum, 3-letniej szkoły zawodowej i szkół policealnych jest stopniowo przekształcany. Zastąpi go 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum, 5-letnie technikum oraz szkoły branżowe I i II stopnia, gimnazja będą zlikwidowane.

 

- Oceniam , że przebieg wprowadzenia tej reformy i funkcjonowanie w tej nowej rzeczywistości polskiej szkoły przebiega bardzo sprawnie i wszystko jest w porządku. Ja nie słyszę głosów, które by w jakikolwiek sposób krytykowały to, co wprowadziliśmy, czy mówiły o problemach - powiedziała Szydło w TV Trwam odnosząc się do reformy edukacji.

 

"Potrzebujemy dobrze przygotowanych fachowców"

 

Jak dodała jest wręcz odwrotnie. Wskazała, że w wielu miejscach, w których ostatnio była mówiono, iż nauczyciele są poszukiwani, są miejsca pracy dla nich.

 

- To cieszy, i to przede wszystkim jest dobrze przygotowana reforma przez minister Annę Zalewską i cały zespół ministerstwa edukacji i wszystkich kuratorów. To są miesiące spotkań z rodzicami, nauczycielami, ze środowiskami pedagogicznymi - dodała premier.

 

Szydło wyraziła też zadowolenie, że ruszyła szkoła branżowa. - Potrzebujemy dobrze przygotowanych fachowców - mówiła dodając, że szkolnictwo zawodowe było "praktycznie zniszczone".

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie