Ciężarówka ze zbożem przewróciła się na samochód osobowy. Nie żyje kierowca, pasażerka zmarła w szpitalu

Polska
Ciężarówka ze zbożem przewróciła się na samochód osobowy. Nie żyją dwie osoby
Galeria zdjęć (7)

Do wypadku doszło, gdy kierowca ciężarówki wiozącej zboże najechał na pobocze, a następnie utracił panowanie nad pojazdem. Pojazd gwałtownie skręcił i przewrócił się na bok. Nadjeżdżający z przeciwnego kierunku nissan został zasypany ziarnem. Aby dotrzeć do poszkodowanych strażacy musieli odciąć cały dach samochodu osobowego.

Na wąskiej drodze powiatowej nr 208D niedaleko Udanina (pow. średzki, woj. dolnośląskie) samochód ciężarowy wiozący ładunek zboża zahaczył kołem o pobocze.

 

Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, który przewrócił się na bok wprost na nadjeżdżającego Nissana Almerę.

 

Na miejscu zginął kierowca almery. Ciężko ranną pasażerkę z otwartym złamaniem nadgarstka i podejrzeniem urazu kręgosłupa szyjnego do szpitala zabrał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po trwającej kilka godzin walce o jej życie kobieta także zmarła.

 

Do szpitala przewieziony został także kierowca ciężarowej scanii.

 

Do wypadku doszło w poniedziałek 18 września. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Ujeździe Górnym otrzymała informację o zderzeniu o godzinie 11:40.


Na miejsce zdarzenia przyjechało pięć jednostek straży pożarnej - z Udanina, Środy Śląskiej i Wrocławia oraz policja, prokurator i pogotowie ratunkowe.

 

Jako pierwsi na miejsce dotarli strażacy z OSP Udanin. Ze względu na nieobecność kierowcy średniego samochodu gaśniczego trzech strażaków-ochotników zabrało niezbędny sprzęt ratunkowy i dojechało na miejsce zderzenia odległe od remizy o 500 m prywatnymi samochodami.

 

Straż pożarna była zmuszona uszczelnić zbiornik i wypompować paliwo z przewróconej ciężarówki.

 

Droga była całkowicie zablokowana przez kilka godzin.

 

 

 

 

polsatnews.pl

hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze