Polskie Nagrania mogą wrócić w polskie ręce

Kultura
Polskie Nagrania mogą wrócić w polskie ręce
Max Pixel/CC0 Public Domain

Ministerstwo kultury chce odkupić znaną wytwórnię Polskie Nagrania od grupy Warner. Właśnie siadają do stołu negocjacyjnego - informuje środowy "Puls Biznesu".

Niespełna trzy lata po tym, jak najstarsza polska firma fonograficzna trafiła w ręce Warner Music Poland, może dojść do kolejnej zmiany właścicielskiej - Polskie Nagrania mają wrócić na łono państwa.

 

- Przystąpiliśmy do rozmów z Piotrem Kabajem, szefem Warner Music Poland - potwierdza w rozmowie z "PB" Paweł Lewandowski, wiceminister kultury.

 

Jak twierdzi, menedżer wyraził już wstępne zainteresowanie sprzedażą Polskich Nagrań, choć zastrzegł, że musi jeszcze skonsultować się w tej sprawie z centralą koncernu.

 

Gotowość do negocjacji

 

- Nie znam wprawdzie jeszcze oficjalnego stanowiska centrali, ale dochodzą mnie słuchy, że jest gotowa do negocjacji - mówi Paweł Lewandowski.

 

- Potwierdzam, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z własnej inicjatywy rozpoczęło z nami rozmowy o odkupieniu Polskich Nagrań. Na razie są jednak na tak wstępnym etapie, że trudno nawet mówić, że rozpoczęły się negocjacje - twierdzi w rozmowie z gazetą Piotr Kabaj, prezes i dyrektor generalny Warner Music Poland.

 

Według informacji "PB", dotychczas odbyły się dwa spotkania - ostatnie wczoraj.

 

Polskie nagrania to polska wytwórnia płytowa założona w 1956 roku w Warszawie. Zajmuje się głównie wydawaniem płyt z muzyką wykonywaną przez rodzimych artystów rozrywkowych, jazzowych oraz wykonujących muzykę poważną. W jej katalogu znajdują się również – wydawane na licencji – nagrania artystów zagranicznych, popularnych w Polsce w latach ubiegłych, głównie ze względu na ich udział w festiwalach muzycznych lub koncertach.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie