Pies-terapeuta zabity przez myśliwego. "Wziął go za wilka"

Świat
Pies-terapeuta zabity przez myśliwego. "Wziął go za wilka"
Facebook/Canine Valley

4-letnia Karou - suka rasy Tamaskan Dog - pracowała z dziećmi z autyzmem i osobami z problemami emocjonalnymi w centrum rehablilitacji w Canine Valley w Kanadzie. Podczas poniedziałkowego spaceru z właścicielką została zastrzelona przez myśliwego. Mężczyzna był przekonany, że celuje do dzikiego zwierza. Trwa dochodzenie policji.

Valeria Calderoni właścicielka Karou w poniedziałek wybrała się na spacer do lasu w Squamish wraz z kolegą i 10 psami - podopiecznymi centrum rehabilitacyjnego. Podczas spaceru Calderoni usłyszała huk.

 

- Podniosłam głowę i zobaczyłam, że mój pies krwawi - powiedziała stacji CBC Calderoni - Odwróciłam się i powiedziałam do Markiego: o mój boże, mój pies został postrzelony.

 

Jak relacjonuje, natychmiast podbiegła do umierającego zwierzęcia. Gdy próbowała mu pomóc usłyszała jak jej kolega Markie Blackburn krzyczy "Odłóż broń!".

 

Karou zginęła na miejscu.

 

"Nie ma sezonu"

 

Na miejsce została wezwana policja i strażnicy leśni.

 

- Myśliwy współpracował i odpowiadał na pytania funkcjonariuszy - powiedział lokalnym mediom strażnik Kent Popjes. - Wygląda na to, że mężczyzna popełnił błąd w ocenie sytuacji.

 

Według ustaleń policji w momencie oddania strzału myśliwy był oddalony od psa o ok. sześć metrów. Popjes zaznaczył, że nawet jeśli mężczyzna pomylił psa z wilkiem, to nie powinien oddać strzału. Na terenach, na których doszło do zdarzenia, trwa sezon na czarne niedźwiedzie i jelenie.

 

Wymagający trening

 

Calderoni powiedziała, że Karou była szczeniaczkiem, kiedy została oddana do centrum. Jej pierwszy właściciel nie umiał zająć się psem z traumą - szczeniaczek chorował na depresję.

 

Po tysiącach godzinach treningu Karou została psim terapeutą. Pomagała ludziom z autyzmem i osobami, które nie potrafiły poradzić sobie po tragedii.

 

Według Calderoni, Karou wyleczyła depresję jednego z pacjentów, gdy ten stracił żonę w wypadku samochodowym.

 

"Upewnijcie się, w co celujecie"

 

- Nie spieszcie się. Weźcie głęboki oddech i upewnijcie się, w co dokładnie celujecie - powiedział Popjes.

 

Carmine Valley ruszyło z oficjalną zbiórką pieniędzy pod hasłem "Kaoru's Spirit Trail" na kampanię, która umożliwi rozszerzenie strefy wolnej od polowań.

 

 

Calderoni dodała, że chce się upewnić, iż takie zdarzenie się nie powtórzy - Nie chcę, by ktokolwiek był świadkiem utraty bratniej duszy.

 

Nie wiadomo, czy myśliwemu zostaną postawione zarzuty. Policja prowadzi dochodzenie.

 

CBC, Sacramento Bee

bas/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie