Karczewski: jestem rozpatrywany jako jeden z kandydatów na prezydenta Warszawy

Polska
Karczewski: jestem rozpatrywany jako jeden z kandydatów na prezydenta Warszawy
PAP/Marcin Kmieciński

- Decyzje, kto będzie kandydatem PiS na prezydenta Warszawy, są przed nami; jestem rozpatrywany jako jeden z kandydatów - powiedział w środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Dodał, że jeżeli zostanie zgłoszony, taka decyzja zostanie przekazana opinii publicznej.

O swój ewentualny start Karczewski był pytany na środowej konferencji prasowej.

 

- Decyzje, co do kandydatury Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko prezydenta Warszawy, są przed nami. Jestem rozpatrywany jako jeden z kandydatów, ale to - tak jak mówię - przed nami. Jeśli zostanę zgłoszony, wtedy wszystkich poinformujemy - podkreślił Karczewski.

 

"Nie wiem nic o zmianie ordynacji"

 

Marszałek na pytanie, czy będzie namawiał PiS do zmiany ordynacji wyborczej, odpowiedział: "na razie nie wiem nic o ordynacji wyborczej, jeśli będą jakiekolwiek propozycje, na pewno państwa poinformujemy".

 

Wcześniej w środę Karczewski mówił w radiu RDC, że PiS nie ma określonego terminu, kiedy przedstawi swych kandydatów w wyborach samorządowych. - Przypuszczam, że będzie to na przełomie roku - dodał.

 

W mediach, w kontekście przyszłorocznych wyborów prezydenta Warszawy, pada też nazwisko wiceministra sprawiedliwości, szefa komisji weryfikacyjnej ds. stołecznej reprywatyzacji, Patryka Jakiego. - Nie wykluczam takiej możliwości - mówił niedawno Jaki, pytany o ewentualny start.

 

Rabiej i Trzaskowski

 

Stanąć w wyborcze szranki zdecydował się już Paweł Rabiej z Nowoczesnej. Jeśli chodzi o PO, to z rozmów ze stołecznymi politykami tej partii wynika, że jej kandydatem na włodarza Warszawy będzie prawdopodobnie poseł, w przeszłości m.in. wiceminister spraw zagranicznych, Rafał Trzaskowski.

 

PAP

bas/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze