Grabiec: przyjmijmy wyjaśnienie, że prof. Gersdorf zabłądziła do Pałacu Prezydenckiego

Polska

- Gdyby to było zaprzysiężenie prawdziwego sędziego, to pewnie dobrze byłoby, żeby prezes Sądu Najwyższego tam była, ale mieliśmy do czynienia z zaprzysiężeniem tzw. sędziego-dublera. Sądzę, że pani prezes Małgorzata Gersdorf doskonale o tym wie. Zresztą stanowisko SN i różnych gremiów prawniczych w tej sprawie było jednoznaczne - powiedział w programie "Graffiti" rzecznik PO Jan Grabiec.

W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda odebrał ślubowanie od nowego sędziego TK Justyna Piskorskiego. Na uroczystości pojawiła się I prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf, co spotkało się z głosami krytyki ze strony prawników i polityków opozycji.


- Może przyjmijmy to wyjaśnienie, że zabłądziła do Pałacu Prezydenckiego. Najważniejsze dla mnie jest to, że stanowisko najważniejszych organów prawnych jest jednoznaczne – że ci sędziowie, powoływani przez PiS, są powoływani bezprawnie, że nie mają podstaw prawnych do tego, żeby orzekać i cieszę się, że w tym zakresie pani prezes zdania nie zmieniła – podkreślił Grabiec.

 

Polsat News, polsatnews.pl

 

prz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie