Zawodowy żołnierz, zawodnik sportów walki miał pobić policjantów. Prokuratura wszczęła śledztwo

Polska
Zawodowy żołnierz, zawodnik sportów walki miał pobić policjantów. Prokuratura wszczęła śledztwo
Pixabay/cocoparisienne/Zdj. ilustracyjne

Prokuratura Rejonowa w Żarach (Lubuskie) wszczęła śledztwo ws. pobicia dwóch policjantów na służbie. Funkcjonariuszy zaatakował młody, rosły i wysportowany mężczyzna - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera.

Jako pierwsza informację o pobiciu funkcjonariuszy podała we wtorek „Gazeta Lubuska”. Napisała, że sprawcą jest zawody żołnierz, zawodnik sportów walki.

 

- Napastnik został zatrzymany i niebawem będzie przesłuchany w charakterze podejrzanego. O tym, jakie usłyszy zarzuty, zadecyduje m.in. opinia biegłego co do obrażeń, jakich doznali pokrzywdzeni funkcjonariusze. U jednego z nich jest podejrzenie złamania nosa - powiedział Fąfera.

 

Interwencja podczas awantury


Do zajścia doszło w poniedziałek wieczorem w Lubsku. Patrol policji został wezwany do interwencji podczas awantury. Kiedy funkcjonariusze weszli do pomieszczenia, zaatakował ich rosły mężczyzna. Obaj zostali przez niego pobici. Napastnika udało się obezwładnić i zatrzymać dopiero po wezwaniu posiłków.

 

- Na razie nie znamy dokładnego przebiegu tego zajścia. Więcej będzie można powiedzieć po dalszych ustaleniach, m.in. przesłuchaniu świadków, pokrzywdzonych i samego sprawcy - dodał rzecznik.

 

PAP

 

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie