Przywiązał daniela do słupa energetycznego. Na tak krótkim łańcuchu, że zwierzę mogło tylko stać

Polska
Przywiązał daniela do słupa energetycznego. Na tak krótkim łańcuchu, że zwierzę mogło tylko stać
Patrycja Wajcht/OTOZ Animals

Wycieńczony daniel stał przywiązany łańcuchem za poroża do słupa energetycznego w miejscowości Jeleńska Huta w woj. pomorskim. - Był tak krótko spięty, że nie mógł się nawet położyć. Nie miał wody ani jedzenia. Gdyby spotkały go dzikie psy, zjadłyby go żywcem - powiedziała polsatnews.pl Patrycja Wajcht, inspektor Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt, która uwolniła zwierzę.

O uwiązanym zwierzęciu poinformowała Towarzystwo w czwartek wieczorem jedna z mieszkanek.

 

- Zanim tam nie dojechałam nie wierzyłam, że to może być prawda. Pracuję jako inspektor siedem lat, takich zgłoszeń często się nie odbiera - opowiedziała nam Patrycja Wajcht.

 

"To znęcanie się nad zwierzęciem"

 

Jej zdaniem daniel musiał uciec z którejś z pobliskich hodowli. Jak powiedziała, do słupa przywiązał go jeden okolicznych gospodarzy, licząc, że po zwierzę zgłosi się jego właściciel.

 

 

- Zakładam, że mówił prawdę, że zwierzę przybłąkało się do niego, bo sam nie miał hodowli. Problem w tym, że nigdzie nie zgłosił, iż znalazł daniela oraz w tym, w jakich warunkach go trzymał. To znęcanie się nad zwierzęciem, dlatego skierujemy sprawę do prokuratury - zapowiedziała inspektor Wajcht.

 

Oswobodzenie daniela nie było łatwe. Na widok ludzi wpadł w panikę. - Tak się denerwował, że baliśmy się, że złamie sobie kręgosłup. Zwierzęta, które w naturalnych warunkach bronią się ucieczką, potrafią się zabić na takich uwięziach - dodała Wajcht.

 

"Jedno z poroży się rusza"

 

Do uwolnienia daniela i rozpięcia łańcuchów potrzebna była pomoc czterech mężczyzn.

 

Zwierzę jest już bezpieczne w przytulisku. - Jedno z jego poroży się rusza, ewidentnie od łańcucha - podsumowała inspektor.

 

 

polsatnews.pl

ml/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze