CBA analizuje pismo z Kancelarii Premiera ws. dwóch byłych pracowników KPRM. Mieli współtworzyć kampanię "Sprawiedliwe sądy"

Polska
CBA analizuje pismo z Kancelarii Premiera ws. dwóch byłych pracowników KPRM. Mieli współtworzyć kampanię "Sprawiedliwe sądy"
Polsat News

Centralne Biuro Antykorupcyjne otrzymało pismo z Kancelarii Premiera w sprawie działalności dwóch byłych pracowników KPRM i analizuje je - dowiedziała się we wtorek PAP w Biurze.

- Otrzymaliśmy takie pismo z KPRM w piątek. Analizujemy je, jak całą korespondencję wpływającą do Biura. Nie przesądzamy o wynikach tych analiz - powiedział we wtorek Piotr Kaczorek w wydziału komunikacji społecznej CBA.

 

Według mediów dwójka PR-owców premier Beaty Szydło - Piotr Matczuk i Anna Plakwicz - odeszła z KPRM i otworzyła firmę Solvere, która miała współtworzyć kampanię billboardową "Sprawiedliwe sądy" finansowaną przez Polską Fundację Narodową.

 

Mazurek: jestem spokojna o wynik tego postępowania

 

Do sprawy pisma przesłanego przez KPRM do CBA odniosła się we wtorek w rozmowie z dziennikarzami rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

 

- Nasze działania są działaniami transparentnymi, jestem spokojna o wynik tego postępowania. Poczekajmy na rozstrzygnięcie, nie mamy niczego do ukrycia. Natomiast dlaczego ten wniosek został złożony, co ma sprawdzać CBA, odsyłam do KPRM, my nie byliśmy autorami tego wniosku - oświadczyła Mazurek.

 

Rzeczniczka PiS dodała, że w przestrzeni medialnej pojawiło się wiele informacji na temat firmy Solvere. - Jeśli KPRM chce uciąć wszelkie spekulacje, to rozstrzygnięcie przez CBA złożonego wniosku, w mojej ocenie, będzie słuszne - powiedziała.

 

- Wedle mojej wiedzy, wszystko odbyło się zgodnie z prawem - zaznaczyła Mazurek.

 

PAP

 

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie