Wykoleił się pociąg osobowy, który uderzył w drezynę. 10 osób rannych

Polska

Do 10 osób wzrosła liczba poszkodowanych w wyniku wykolejenia pociągu relacji Suwałki-Szczecin na stacji w podpoznańskiej Kobylnicy. Początkowo trasa kolejowa w tym miejscu była całkowicie zablokowana, po godzinie 17 wznowiono jednak ruch pociągów, który odbywa się po jednym torze.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 15.16, kiedy pociąg relacji Suwałki-Szczecin najechał na drezynę remontową.

 

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że pociąg pasażerski PKP Intercity Suwałki - Szczecin jechał zgodnie z podanymi sygnałami wolnej drogi. Nie wiadomo, dlaczego na jego tor z bocznego toru wjechał pociąg roboczy. Działa specjalny zespół PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i przewoźników. Na stacjach i przystankach podawane są informacje o zmianach w kursowaniu pociągów - poinformował rzecznik prasowy PKP PLK Mirosław Siemieniec.

 

- Na chwilę obecną mamy informacje o 10 osobach poszkodowanych. Są to głównie pasażerowie składu osobowego, którzy w wyniku zdarzenia doznali niegroźnych otarć i potłuczeń. Nie ma informacji o jakichś poważniejszych obrażeniach - powiedział obecny na miejscu zdarzenia kpt. Michał Kucierski z KM PSP w Poznaniu.

 

Obecnie służby techniczne przygotowują działania związane z usuwaniem wykolejonej lokomotywy i wagonu oraz pociągu roboczego.

 

Teren zabezpieczają funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

 

 

 

PAP, polsatnews.pl

dk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie