Prezydent odebrał ślubowanie od nowego sędziego TK Justyna Piskorskiego

Polska
Prezydent odebrał ślubowanie od nowego sędziego TK Justyna Piskorskiego
YouTube.com/prezydent.pl

- Bardzo się cieszę, że jako prezydent Rzeczpospolitej mogłem odebrać to ślubowanie sędziowskie od kolejnego sędziego Trybunału Konstytucyjnego, który przystępuje do pracy w tym niezwykle ważnym organie władzy sądowniczej – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości odebrania w ślubowanie od nowego sędziego TK Justyna Piskorskiego.

Dodał, że Piskorski ma "niezwykle ciekawą prawniczą przygodę swojego życia". - Poczynając od Uniwersytetu w Bonn (...), poprzez  aplikację prokuratorską, poprzez pracę naukową w Poznaniu i specjalizację z zakresie prawa karnego, w tym w aspekcie międzynarodowym i prawno-porównawczym (...), to na pewno jest wiedza niezwykle rozległa i przydatna - zaznaczył Andrzej Duda.

 

- Cieszę się że przychodzi specjalista, który ma rozeznanie w tej materii- podkreślił.

 

 

Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim bez udziału mediów. Transmisję udostępniono na stronie prezydent.pl. W uroczystości wzięli udział m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski, I prezes SN Małgorzata Gersdorf oraz szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska.

W piątek Sejm wybrał Justyna Piskorskiego, kandydata PiS, na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Piskorskiego wybrano w miejsce zmarłego w lipcu br. sędziego Lecha Morawskiego.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie