Na Słowacji powstaje pomost w koronach drzew i wysoka wieża z widokiem na Tatry. Niedaleko granicy z Polską

Świat
Na Słowacji powstaje pomost w koronach drzew i wysoka wieża z widokiem na Tatry. Niedaleko granicy z Polską
Facebook/Chodník korunami stromov

Prace nad konstrukcją już się kończą. Drewniany pomost liczy 2,5 km, a wieża sięga wysokości czwartego piętra. Wszystko po to, by, jak podkreślają twórcy obiektu, turyści mogli podziwiać piękny widok na Tatry. Otwarcie ma nastąpić w sobotę 23 września.

Długi drewniany pomost wije się na wysokości 24 metrów. Nad wszystkim góruje czteropiętrowa wieża, na którą prowadzą kręte schody.

 

 

Opinie już są podzielone. Jedni uważają, że to świetny pomysł i wspaniała atrakcja turystyczna, inni, że konstrukcja zakłóca leśny krajobraz.

 

Długość drewnianego chodnika to aż 2,5 kilometra. Turyści będą mogli spacerować po nim do doliny Bachledovej oraz lokalnego kurortu narciarskiego. Z wieży roztaczają się widoki na Tatry Bielskie.

 

Obiekt powstaje w miejscowości Zdziar, około 10 kilometrów od granicy na Łysej Polanie.

 

 

Zdziar to najważniejszy ośrodek turystyczny u podnóża Tatr Bielskich i Magury Spiskiej na słowackim Spiszu. Słynie z dużej ilości wyciągów i pensjonatów. Miejscowość jest często odwiedzana przez Polaków. "Chodník korunami stromov", bo tak po słowacku brzmi nazwa obiektu, ma być jej nową atrakcją.

 

polsatnews.pl

kan/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie