Apteki sprzedają 100 dawek środków nasennych co minutę. Mieszkańcy Mediolanu mają problem z bezsennością

Świat
Apteki sprzedają 100 dawek środków nasennych co minutę. Mieszkańcy Mediolanu mają problem z bezsennością
Pixabay.com/ashleyamos/Zdj. ilustracyjne

Mieszkańcy Mediolanu, włoskiej stolicy finansów, biznesu i mody, nie śpią z powodu stresu - pisze w poniedziałek "Corriere della Sera". Jak obliczono, co minutę w aptekach sprzedawanych jest tam 100 dawek środków nasennych, ponad 6 tysięcy opakowań dziennie.

Środki na sen bierze 11 procent dorosłych mediolańczyków - wynika z badań, przeprowadzonych na rynku farmacji. Preparaty te stanowią 6 procent wszystkich leków, jakie są kupowane w stolicy Lombardii. To wyższy odsetek niż w innych włoskich miastach.

 

W artykule na temat bezsenności w Mediolanie przytacza się opinie lekarzy, którzy nie mają wątpliwości co do tego, że jej przyczyną jest przede wszystkim nerwowy styl życia i pracy oraz towarzyszące jej napięcie.

 

Stres i niepokój

 

- Wymagania w pracy są wysokie i trzeba wykonywać salto morale, by pogodzić życie rodzinne i zawodowe, co odbija się oczywiście na jakości snu - powiedział szef centrum medycyny snu miejscowego szpitala Niguarda Lino Nobili.

 

Luigi Ferini Strambi, kierujący podobnym ośrodkiem w szpitalu San Raffaele potwierdził, że podstawowymi przyczynami są stres i niepokój.

 

Lekarze odnotowują, że wśród osób walczących z bezsennością powszechne jest też użycie antydepresantów, przed czym przestrzegają.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie