Druga osoba aresztowana w związku z zamachem w Londynie

Świat
Druga osoba aresztowana w związku z zamachem w Londynie
PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

Londyńska policja metropolitalna poinformowała w niedzielę, że w związku z zamachem na stołeczne metro aresztowana została druga osoba, 21-letni mężczyzna. Aresztowania dokonano w sobotę wieczorem, w gminie Hounslow, w zachodnim Londynie - podano w komunikacie.

Mężczyzna, podejrzewany o terroryzm, został przewieziony na komisariat. Nie podano więcej szczegółów.

 

W ramach śledztwa wokół piątkowego ataku, w którym rany odniosło ok. 30 osób, w sobotę w Dover, na południu Anglii, zatrzymano 18-latka. Policja informowała, że wciąż jest na etapie ustalania, ile osób było odpowiedzialnych za zamach. Podczas przeszukania w Dover znaleziono pewną liczbę przedmiotów, które mogą okazać się pomocne w śledztwie - podano.

 

Służby analizują obecnie nagrania z wagonu metra, w którym w piątek doszło do częściowej detonacji ładunku wybuchowego domowej roboty, oraz badają szczątki tego urządzenia. Z nagrań tych wynika, że ładunek umieszczony był w wiadrze, z którego wystawały przewody, a całość była schowana w plastikowej torbie. Zdaniem ekspertów ofiar byłoby więcej, gdyby nastąpiła pełna detonacja ładunku.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze