Skażona woda z Zielonej Górze. Problem dotyczy ponad 5 tys. mieszkańców

Polska
Skażona woda z Zielonej Górze. Problem dotyczy ponad 5 tys. mieszkańców
Flickr/Paul Hudson

Ponad 5 tys. mieszkańców Zielonej Góry ma w kranach wodę niezdatną do spożycia. Sanepid wykrył w niej bakterie z grupy coli i Escherichia coli. W czwartek wydał decyzję o braku przydatności wody do spożycia i nakazał dezynfekcje wodociągu - poinformowała w piątek Monika Zapotoczna z Urzędu Miasta Zielona Góra.

Problem dotknął mieszkańców Zielonej Góry - Zatonia. To obszar dawnej gminy wiejskiej Zielona Góra, która w 2015 roku weszła w granice miasta. Wodę niezdatną do spożycia mają mieszkańcy sołectw: Zatonie, Sucha, Drzonków, Ługowo, Racula, Marzęcin i Barcikowice.

 

Zapotoczna przekazała, że do szkół i przedszkoli na tym terenie została dostarczona woda butelkowana, a dla mieszkańców podstawiono beczkowozy.

 

- Woda w wodociągu jest od czwartku chlorowana w celu jej oczyszczenia z niebezpiecznych dla zdrowia bakterii. Na bieżąco będziemy publikować informacje o wynikach badań wody, które prowadzi Akredytowane Laboratorium Zielonogórskich Wodociągów i Kanalizacji. Jak tylko uda się usunąć problem, mieszkańcy zostaną o tym powiadomieni - dodała Zapotoczna.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie