Zdjęto awionetkę, którą znaleziono w koronie drzew w Bieszczadach. Trafi na policyjny parking

Polska

Policjanci, strażacy i leśnicy opuścili w piątek z korony drzew na ziemię awionetkę, którą odkryto na zboczu Laworty k. Ustrzyk Dolnych w Bieszczadach. Trafi na policyjny parking - poinformowała rzeczniczka podkarpackiej policji nadkom. Marta Tabasz-Rygiel.

Niewielki samolot wisiał na wysokości kilkunastu metrów. W czwartek odkryli go pracownicy leśni.

 

- Zakończyły się trwające od rana czynności związane z opuszczeniem awionetki na ziemię - powiedziała w piątek po południu Tabasz-Rygiel.

 

Dodała, że samolot będzie transportowany do Rzeszowa na policyjny parking. - Tutaj już będziemy prowadzić szczegółowe i drobiazgowe badania - zaznaczyła.

 

Rzeczniczka podkreśliła, że prace związane z opuszczaniem awionetki były prowadzone w bardzo trudnym terenie. - Współpracowaliśmy ze strażakami; zwłaszcza tymi, którzy specjalizują się w działaniach wysokościowych. Pomagali również leśnicy - zauważyła.

 

Przypomniała, że jeszcze w czwartek na podstawie wstępnych oględzin stwierdzono, że wewnątrz awionetki oraz w jej pobliżu "nie ma nikogo". - Na razie nie udało się ustalić jakichkolwiek numerów identyfikacyjnych - zaznaczyła.

 

O odnalezieniu awionetki powiadomiono także prokuraturę, Straż Graniczną oraz Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych.

 

PAP

mr/dk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze