Mężczyzna uprowadził 8-latkę sprzed szkoły. Policja szuka sprawcy aktu pedofilskiego

Polska
Mężczyzna uprowadził 8-latkę sprzed szkoły. Policja szuka sprawcy aktu pedofilskiego
Polsat News

Policja szuka mężczyzny, który dopuścił się tzw. innej czynności seksualnej wobec 8-latki. Dziecko zabrał sprzed szkoły w Bierzwniku (Zachodniopomorskie), a następnie pozostawił w pobliskim Dobiegniewie (Lubuskie) - poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

W piątek informację o uprowadzeniu dziewczynki podało Radio Szczecin. Dziecko wróciło do domu, jest pod opieką rodziców.

 

Maludy przekazał, że do porwania doszło w czwartek. Z ustaleń policji wynika, że 8-latka, wracając tego dnia ze szkoły w Bierzwniku, wsiadła do samochodu kierowanego przez nieznanego mężczyznę. Ten, już na terenie woj. lubuskiego, miał dopuścić się wobec dziecka tzw. innej czynności seksualnej.

 

Dziewczynka ma zostać przesłuchana w sądzie

 

- Obecnie prowadzimy intensywne czynności mające na celu ustalenie i schwytanie mężczyzny podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa. Dziewczynka jest w domu pod opieką rodziców. Kiedy to będzie możliwe, w obecności psychologa zostanie przesłuchana w sądzie - powiedział Maludy.

 

Dodał, że sprawą zajmują się policjanci z komendy powiatowej w Strzelcach Krajeńskich wspierani przez doświadczonych funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej w Gorzowie.

 

Za przestępstwo o takim charakterze grozi do ośmiu lat więzienia.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie