Facebook uruchomi "centrum reagowania kryzysowego"

Technologie
Facebook uruchomi "centrum reagowania kryzysowego"
Facebook Newsroom

"Crisis Response to nowe centrum na Facebook-u, gdzie ludzie mogą znaleźć najnowsze informacje o trwających zagrożeniach i uzyskać dostęp do wielu narzędzi antykryzysowych" - napisał w komunikacie kierownik produktu Mike Nowak. Użytkownicy serwisu będą mogli organizować się w grupy pomocy i przekazywać pieniądze na rzecz potrzebujących.

"O takie narzędzia prosiła nasza społeczność" - dodał Nowak. Według niego, jednym z pierwszych wyborów użytkowników przy sprawdzaniu bezpieczeństwa bliskich jest wejście na Facebooku. "Safety Check" - system powiadamiania znajomych o tym, że przebywa się w bezpiecznym miejscu - został wprowadzony w 2015 r. po trzęsieniu ziemi w Nepalu.

 

Zbiórki pieniędzy i artykuły

 

Użytkownicy mają uzyskać dostęp do "centrum kryzysowego" w ciągu najbliższych tygodni. Oprócz "Safety Check" do dyspozycji użytkowników będą takie funkcje jak "Community Help" dzięki, której osoby będą mogli oferować lub prosić o pomoc dla potrzebujących, a także "Fundraisers" -  pozwalająca użytkownikom tworzyć zbiórki pieniędzy.

 

Facebook Newsroom

  

 

W centrum pojawią się także linki do artykułów, zdjęć i wideo, które mają zapewnić przydatne informacje o danym zdarzeniu.

 

polsatnews.pl

bas/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie