"Miliony popłynęły w ręce dwojga znajomych B. Szydło". Spot PO o "kulisach afery billboardowej"

Polska

"19 milionów złotych z kieszeni Polaków, nadużycie władzy, kolesiostwo Beaty Szydło. Całość przypomina mechanizm prania pieniędzy. #AferaBillboardowa zaczyna być symbolem państwa PiS" - napisała Platforma Obywatelska w serwisie YouTube, publikując spot o kampanii Polskiej Fundacji Narodowej dotyczącej reformy sądownictwa.

- To już należy nazwać układem zamkniętym - mówił na konferencji prasowej poświęconej spotowi Marcin Kierwiński z PO.

 

 

 

W spocie "Krótka opowieść o wielkim przekręcie" PO przedstawiła sieć powiązań działaczy PiS z kampanią Polskiej Fundacji Narodowej.

 

- Po takiej aferze upadają rządy, premier podaje się do dymisji. Ale my żyjemy w państwie PiS, gdzie premier poręcza transfery finansowe ze spółek Skarbu Państwa na rzecz fundacji, która przesyła te pieniadze firmie zarządzanej przez ludzi powiązanych z panią premier i organizują kampanię polityczną - stwierdził poseł PO Mariusz Witczak. 

 

Poinformował, że posłowie Platformy wystąpią do 17 spółek finansujących Polską Fundację Narodową o udostępnienie umów, na podstawie których zarządy tych firm przekazują fundacji pieniądze.

 

Kierwiński zapowiedział, że klub Platformy wystąpi o zwołanie w trybie pilnym posiedzenia sejmowej komisji ds. energii i skarbu państwa. Jak wyjaśnił, posłowie chcą usłyszeć, co powiedzą prezesi spółek.

 

Zobacz więcej na temat kampanii billboardowej: 

 

 

 

polsatnews.pl

luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!