Terlecki: około 25 września ostateczny kształt propozycji prezydenta ws. KRS i SN

Polska

Ze słów prezydenta wynika, że około 25 września poznamy dokładny, ostateczny kształt propozycji prezydenta ws. projektów ustaw o SN i KRS - powiedział dziennikarzom po spotkaniu przedstawicieli klubu PiS z prezydentem Andrzejem Dudą szef klubu Ryszard Terlecki.

- Spotkaliśmy się z panem prezydentem, który przedstawił nam jakby dalszy tryb postępowania. Z tych słów jego wynika, że około dwudziestego piątego poznamy już dokładnie kształt ostateczny jego propozycji - powiedział Terlecki. - Rozmawialiśmy o pewnych rozwiązaniach szczegółowych. Umówiliśmy się, że nie będziemy ich w tej chwili upubliczniać, to jest jeszcze kwestia przyszłości - dodał.

 

"Pożyteczna" rozmowa

 

Szef klubu PiS ocenił rozmowę z prezydentem jako "pożyteczną". - Pan prezydent bardzo jasno powiedział, że rozumie też potrzebę dalszych prac w Sejmie nad projektami, które przedstawi - zaznaczył.

 

Terlecki pytany przez dziennikarzy, czy prezydent w trakcie spotkania zaprezentował gotowe projekty ustaw ws. SN i KRS odpowiedział, że "koło 25 września poznamy ostatecznie, na papierze kształt ustaw". - W tej chwili rozmawialiśmy o pewnych rozwiązaniach, które proponuje pan prezydent - podkreślił.

 

Spotkanie z przedstawicielami klubów parlamentarnych

 

Spotkanie z przedstawicielami klubu PiS było pierwszym z zapowiedzianej środowej serii spotkań prezydenta nt. projektowanych ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym z przedstawicielami klubów parlamentarnych. Jeszcze w środę z prezydentem spotkają się posłowie: PO, Kukiz'15, Nowoczesnej i PSL.

 

24 lipca prezydent Andrzej Duda poinformował, że podjął decyzję o zawetowaniu ustaw: o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa; zapowiedział też przygotowanie swoich projektów ustaw o SN i KRS w ciągu dwóch miesięcy.

 

Reforma sądownictwa była też jednym z tematów ubiegłotygodniowego spotkania prezydent z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie