Sondaż Kantar: 38 procent ankietowanych zadeklarowało poparcie dla PiS

Polska

Według sondażu, na Platformę Obywatelską zagłosowałoby 16 procent badanych. Ugrupowanie Kukiz'15 mogłoby liczyć na 9 procent poparcia, a Nowoczesna na 8 procent. Poza Sejmem znalazłyby się SLD i PSL (po 4 procent poparcia). 16 procent ankietowanych nie wskazało, kogo wybraliby w wyborach.

Wyniki sondażu skomentował na antenie Radia ZET przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna: Polacy muszą mieć pewność, a przynajmniej wiarę, że opozycja jest w stanie stworzyć taką konstrukcję polityczną, wyborczą, która pokona PiS.

 

Dziennikarz: ale nie jest w stanie.

Schetyna: ale poczekajmy, przecież wybory nie w perspektywie najbliższych tygodni.

Dziennikarz: wybory samorządowe już za pasem niemalże.

Schetyna: no tak, za rok, ponad rok. Zrobimy wszystko, ja też mówię to wielokrotnie i podkreślam, zrobię wszystko żeby tak się stało.

Dziennikarz: czyli pan mówi, że PiS jest silny słabością opozycji.

Schetyna: tak, uważam, że tak jest.

Dziennikarz: ale to jest trochę autokrytyczne. 

Schetyna: tak, oczywiście.

Dziennikarz: czy samokrytyczne. 

Schetyna: jesteśmy po wakacjach, po pewnych przemyśleniach i też mam dużo takich projektów, które będziemy teraz realizować. Też rozmawiamy o nowych scenariuszach. Nie szukamy wariantu, który doprowadzi nas do wspólnej listy wyborczej już samorządowej. I to jest kwestia zrobienia tego w taki sposób, że to musi wynikać jednak z naturalnego zbliżenia, a nie z narzucenia zewnętrznego.

 

Polsat News, Radio ZET

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie