Zderzenie samochodów w Malborku. Silnik wypadł i koziołkował po ulicy i chodniku

Polska
Zderzenie samochodów w Malborku. Silnik wypadł i koziołkował po ulicy i chodniku
Policja Malbork

Na jednym ze skrzyżowań w Malborku doszło do zderzenia dwóch samochodów. Siła uderzenia była tak duża, że z jednego z pojazdów wypadł silnik, który następnie przekoziołkował kilkadziesiąt metrów. Siedem poszkodowanych osób zostało przewiezionych do szpitala.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu dróg krajowych 22 i 55, na wysokości skrzyżowania Al. Rodła z ul. Wałową w Malborku. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 47-letni obywatel Francji wyjeżdżając seatem z ulicy Wałowej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu al. Rodła pojazdowi marki audi.

 

W momencie zdarzenia sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu była wyłączona.

 

Siła zderzenia była tak duża, że silnik seata "wystrzelił" z dużą prędkością i przeleciał aż na chodnik, którym chwilę wcześniej jechał rowerzysta.

 

 

W sumie w wypadku ucierpiało aż siedem osób. Kierowca seata wraz z dwojgiem pasażerów trafili do szpitala. Hospitalizacji wymagał również kierujący i pasażerowie audi, którzy zostali przewiezieni do szpitali w Malborku i Sztumie. Najciężej ranna została 24-letnia pasażerka audi, którą helikopter przetransportował do szpitala w Elblągu.

 

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia zabezpieczyli ślady oraz samochody uczestniczące w wypadku. Sporządzono również dokumentację fotograficzną.

 

Dzień później na tym samym skrzyżowaniu doszło do kolejnego wypadku.

 

      

polsatnews.pl

dk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie