Prokuratura wszczęła śledztwo ws. wypadku karetki, po którym zmarł noworodek

Polska
Prokuratura wszczęła śledztwo ws. wypadku karetki, po którym zmarł noworodek
Polsat News

Stołeczna prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku z udziałem karetki pogotowia. W następstwie zdarzenia zmarł noworodek - powiedziała prokurator Katarzyna Rudnicka-Bastecka z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Praga Północ. Policja szuka świadków zdarzenia.

Do wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę, około godz. 01.45 przy skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Jagiellońską na warszawskiej Pradze. W zdarzeniu uczestniczyły karetka pogotowia i samochód osobowy. Noworodek znajdujący się w karetce w następstwie wypadku zmarł.

 

"Postępowanie jest na wstępnym etapie, ponieważ dziecko zmarło w niedzielę, zostało wszczęte śledztwo, zostały również wydane postanowienia o przeprowadzeniu sekcji zwłok noworodka" - powiedziała prok. Rudnicka-Bastecka.

 

Jak dodała, "w tej chwili są prowadzone dalsze czynności, będzie również zlecone powołanie opinii biegłego w zakresie tego wypadku".

 

 

Komenda Stołeczna Policji poinformowała w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej, że poszukiwani są świadkowie zdarzenia.

 

Wszyscy, którzy byli świadkami wypadku bądź mają informacje, które pomogą w ustaleniu okoliczności tego zdarzenia, proszeni są o kontakt z dyżurnym Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI, ul. Jagiellońska 51, tel. całodobowy 22 603 75 55 lub 22 603 75-56.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie