29-latek brutalnie pobił swoją babcię na klatce schodowej. Szokujące nagranie z monitoringu

Polska

W jednym z bloków w Będzinie (Śląskie) 70-letnia kobieta została brutalnie pobita przez swojego wnuka. Mężczyzna kopał ją po całym ciele, a potem wciągnął do windy. Oprawca nie wiedział, że na klatce schodowej bloku była kamera monitoringu, która zarejestrowała całe zdarzenie. 29-latek został już zatrzymany i usłyszał zarzuty. Grozi mu pięć lat więzienia.

Do pobicia doszło w minioną sobotę  w jednym z bloków w będzińskiej dzielnicy Warpie. Na nagraniu z kamery widać jak mężczyzna raz po raz kopie w głowę siedzącą na posadzce starszą kobietę. Następnie chwyta ją za ręce i wlecze po ziemi do windy.

 

70-latce pierwszej pomocy udzielili sąsiedzi. Potem trafiła pod opiekę lekarza. Jej wnuk został zatrzymany przez policję.

 

Agresję wyładował na babci

 

- Nie umiał wytłumaczyć swojego zachowania, ale wiemy, że wcześniej popadł w konflikt z obcymi osobami. Prawdopodobnie swoją agresję wyładował na babci, którą przypadkowo spotkał na klatce schodowej - powiedział polsatnews.pl podkom. Paweł Łotocki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

 

Dodał, że mężczyzna był też pod wpływem alkoholu. 

 

W poniedziałek 29-latek usłyszał zarzut pobicia, za który grozi mu kara 5 lat więzienia. Decyzją prokuratury objęty został policyjnym dozorem. Ma też zakaz zbliżania się do swojej babci i będzie musiał wyprowadzić się z jej mieszkania.

 

polsatnews.pl

paw/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie