"Twardy elektorat PiS bardzo lubi, gdy prezes Kaczyński z kimś walczy"

Polska
"Twardy elektorat PiS bardzo lubi, gdy prezes Kaczyński z kimś walczy"
Polsat News

- PiS koniecznie szuka wrogów. Ta część twardego elektoratu tej partii bardzo lubi, gdy prezes Kaczyński z kimś walczy. To gra polityką zagraniczną wyłącznie dla celów wewnętrznych - powiedział Borys Budka z PO w programie "Wydarzenia 22:00”, pytany o otwieranie przez partię rządzącą kilku frontów walki w polityce zagranicznej.

Budka przekonywał, że opozycja po to walczy o to, aby UE upominała się o przestrzeganie praworządności w Polsce, by "taki czy inny rząd nie wprowadził regulacji, które spowodują, że jednostka z w starciu z aparatem państwowym będzie bez szans".

 

- Natomiast PiS usiłuje nam wmówić, że zła UE robi wszystko, by Polskę zniszczyć. To kłamstwo. Konsekwencją takich działań będzie wyprowadzenie Polski z Unii - powiedział Budka.

 

"Wymarzony scenariusz Kremla"

 

W jego ocenie prezes PiS Jarosław Kaczyński realizuje "wymarzony scenariusz Kremla, kiedy od środka rozsadzi się UE, powstanie Europa będzie dwóch prędkości".

 

- PiS nie robi niczego w perspektywie długoterminowej, im chodzi o wygranie najbliższych wyborów - dodał.

 

Budka jest zdania, że "Polacy, którzy są euroentuzjastami, nie zasługują na sankcję", ale "odbiją się one na kieszeniach" obywateli. Wyraził obawy, że w takim przypadku "pójdzie sygnał od prezesa Kaczyńskiego", że winna wszystkiemu jest "zła Unia".

 

- Na sankcje zasługuje rząd PiS - stwierdził Budka.

 

polsatnews.pl

ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze