28-latek zaatakował i okradł taksówkarzy. Później napadł na salon gier

Polska
28-latek zaatakował i okradł taksówkarzy. Później napadł na salon gier
Śląska Policja

Nawet 12 lat więzienia grozi 28-latkowi z Mysłowic, który dwukrotnie zaatakował i okradł taksówkarzy w tym mieście. Mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu.

Do dwóch ataków doszło w minioną niedzielę wieczorem przy ul. Bończyka w Mysłowicach. W obu przypadkach młody mężczyzna zamawiał kursy do tego miasta z postojów taksówek w pobliskim Sosnowcu.

 

- Gdy miało dojść do zapłaty za przewóz, 28-latek używał gazu pieprzowego wobec taksówkarzy, po czym wyrywał im saszetki z dokumentami oraz gotówką i uciekał. Po wszystkim poszedł do pobliskiego salonu gier, gdzie także dopuścił się kradzieży - jego łupem padło 1 tys. zł - relacjonował w poniedziałek aspirant sztabowy Adam Jachimczak z zespołu prasowego śląskiej policji.

 

Zaatakowali taksówkarze nie ucierpieli. Policjanci szybko namierzyli i zatrzymali przestępcę w jednym z hoteli w Sosnowcu. Na wniosek policjantów i prokuratora mysłowicki sąd tymczasowy aresztował 28-latka na trzy miesiące. Odpowie za napaści i kradzieże. Mężczyzna wchodził już wcześniej w konflikty z prawem, jest znany policji.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie