Wypadek karetki w Warszawie. Rannych zostało pięć osób, w tym niemowlę przewożone w inkubatorze

Polska
Wypadek karetki w Warszawie. Rannych zostało pięć osób, w tym niemowlę przewożone w inkubatorze
Facebook/Ratownictwo Medyczne

W Warszawie na skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Jagiellońskiej doszło w nocy do groźnego wypadku. Jadąca na sygnale karetka zderzyła się z taksówką. Uderzenie było tak silne, że ambulans przewrócił się na bok. Do szpitala trafiła czteroosobowa załoga oraz niemowlę, które było transportowane w inkubatorze. Stan dziecka oraz jednej ratowniczki jest ciężki.

Jak informuje Ratownictwo Medyczne na swoim profilu w mediach społecznościowych, noworodek był transportowany w inkubatorze ze szpitala w Węgrowie do Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej w Warszawie. 

 

Dziecko trzeba było wydo­być z uszko­dzo­ne­go urzą­dze­nia. Jego stan jest bardzo ciężki. Według informacji, które podaje Ratownictwo Medyczne, w krytycznym stanie jest także jedna z ratowniczek, która jechała ambulansem.

 

 

- Na razie badamy jak doszło do zdarzenia i kto był sprawcą wypadku. Wiadomo, że obaj kierowcy byli trzeźwi - powiedziała polsatnews.pl  podinsp. Magdalena Bieniak z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

 

Kierowca taksówki nie odniósł obrażeń.

 

polsatnews.pl

nro/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie