Ponad 300 syryjskich migrantów na dwóch łodziach. Każdy musiał zapłacić za przeprawę 2 tys. dolarów

Świat
Ponad 300 syryjskich migrantów na dwóch łodziach. Każdy musiał zapłacić za przeprawę 2 tys. dolarów
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. EPA/ABIR ABDULLAH

305 syryjskich migrantów dotarło do północno-zachodniego wybrzeża Cypru na dwóch łodziach - poinformowała w niedzielę policja w tym kraju. Aresztowano 36-letniego mężczyznę, który najprawdopodobniej prowadził jedną z łodzi.

Jak sprecyzował rzecznik policji Michalis Joannu, na łodziach, które dotarły do Cypru w sobotę około północy, znajdowało się 202 mężczyzn, 30 kobiet i 73 dzieci.

 

Migranci wypłynęli w sobotę z Mersin w południowej Turcji, nad Morzem Śródziemnym.

 

Kobieta z nowonarodzonym dzieckiem

 

Jak powiedział rzecznik policji, każdy z migrantów zapłacił za przeprawę na Cypr 2 tysiące dolarów. Kilku z przybyłych migrantów, mających krewnych na Cyprze, powiedziało, że chce tam pozostać. Inni deklarowali chęć udania się do Niemiec i krajów skandynawskich.

 

Wszyscy zostaną zabrani do ośrodka przyjęć migrantów, poza kobietą z jej nowo narodzonym dzieckiem, która została przewieziona do szpitala - informuje agencja Associated Press.

 

Zginęło już 2410 osób

 

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) podała pod koniec sierpnia br., że od 1 stycznia do 27 sierpnia drogą morską do Europy dotarło 121 517 osób, w tym 98 282 do Włoch, 14 349 do Grecji, 510 na Cypr i 8385 do Hiszpanii. Na wszystkich trzech trasach przepraw śmierć poniosło 2410 osób

kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie