Gratka dla fanów jesiennych wędrówek po górach. Bezpłatne wycieczki z przewodnikiem w Tatrach

Polska
Gratka dla fanów jesiennych wędrówek po górach. Bezpłatne wycieczki z przewodnikiem w Tatrach
Pixabay/DzidekLasek

We wszystkie wrześniowe soboty Tatrzański Park Narodowy (TPN) organizuje bezpłatne wycieczki z przewodnikiem, kierowane szczególnie do rodzin z dziećmi.

- Nasze wakacyjne wędrówki z przewodnikiem po Tatrach cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że postanowiliśmy je kontynuować jesienią - powiedziała Paulina Kołodziejska z TPN. - Podczas wakacji dwa razy w tygodniu chętni mogli skorzystać z bezpłatnych wycieczek tatrzańskimi szlakami z przewodnikiem - przypomniała.

 

Wędrówki prowadzone są przez pracowników TPN, którzy na co dzień zajmują się edukacją. Prowadzący będą czekać na chętnych w oznaczonych punktach przy wejściach do parku.

 

Każda z wycieczek ma potrwać około czterech godzin

 

Początek każdej wyprawy zaplanowano na godz. 8.00 rano. Każda z wycieczek ma potrwać około czterech godzin. Pierwsza wycieczka odbędzie w sobotę 9 września i poprowadzi przez Dolinę Białego na Sarnią Skałkę i dalej do Doliny Strążyskiej. Przewodnicy nie tylko bezpiecznie oprowadzą turystów po tatrzańskich szlakach, ale i ciekawie opowiedzą o tutejszej przyrodzie.

 

W kolejne soboty zaplanowano wyprawy na Kopieniec, Przysłop Miętusi, do Lodowego Źródła i na Halę Stoły. Chętni wędrowcy powinni być odpowiednio ubrani; powinni posiadać górskie buty i ubranie przeciwdeszczowe. Jak zapewniają organizatorzy, proponowane trasy nie są trudne, a z przejściem tych szlaków powinny poradzić sobie nawet dzieci.

 

Tylko dla turystów indywidualnych i rodzin

 

- Uczestnicy muszą być jednak świadomi zagrożeń wynikających z przebywania w górach. Trzeba zawsze zachować ostrożność, aby nie upaść na kamienistym szlaku - mówiła Kołodziejska.

 

Na górskim trakcie istnieje możliwość spotkania dzikich zwierząt takich jak żmije czy niedźwiedzie.

 

Wycieczki organizowane przez TPN nie są przeznaczone dla grup zorganizowanych. Mogą brać w nich udział tylko turyści indywidualni i rodziny. Tatry rocznie odwiedza ok. 3 mln turystów. Turyści mogą wędrować po 275 km znakowanych szlaków o różnych stopniach trudności, od bardzo łatwych po bardzo trudne i wyposażone w urządzenia asekuracyjne.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie