Współpracownik prezydenta Brazylii aresztowany. Ukrywał 16 mln dolarów

Świat
Współpracownik prezydenta Brazylii aresztowany. Ukrywał 16 mln dolarów
PAP/EPA/Joedson Alves

Brazylijska policja federalna aresztowała w piątek Geddela Vieirę, byłego ministra trzech rządów, współpracownika obecnego prezydenta Michela Temera. W mieszkaniu przyjaciela Vieiry policja odkryła ukryte tam przez byłego polityka 16 milionów dolarów.

W chwili gdy policja wpadła na trop ukrywanych przez Vieirę pieniędzy, które pochodziły prawdopodobnie z łapówek, były polityk przebywał od jakiegoś czasu w areszcie domowym w związku ze śledztwem prowadzonym przez prokuratora w sprawie korupcji, jaką wykryto w państwowym banku - Federalnej Kasie Gospodarczej.

 

Vieira był w latach 2007-2010 ministrem integracji narodowej, a następnie bliskim współpracownikiem obecnego prezydenta w Partii Demokratycznego Ruchu Brazylijskiego.

 

Osiem walizek z pieniędzmi

 

Na portalach internetowych brazylijskich dzienników oglądać można w piątek wykonane przez policję zdjęcie "skarbu" byłego ministra. Jest to osiem dużych walizek i sześć kartonów szczelnie wypełnionych banknotami. Obok portale publikują liczne zdjęcia Vieiry wykonane w trakcie jego aresztowania.

 

 

Na banknotach, jak informują brazylijskie media, policja znalazła odciski palców byłego ministra.

 

Jest to największa kwota pieniędzy niewiadomego pochodzenia znaleziona dotąd przez brazylijską policję federalną w trakcie dochodzeń prowadzonych na wielką skalę w sprawach związanych z zarzutami korupcyjnymi.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie