Patryk Jaki: chciałbym odrzucenia prezydenckiego weta

Polska
Patryk Jaki: chciałbym odrzucenia prezydenckiego weta
PAP/Bartłomiej Zborowski

- Polski wymiar sprawiedliwości wymaga radykalnych reform, dlatego chciałbym odrzucenia weta prezydenta do ustaw dot. SN i KRS - powiedział w piątek wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

24 lipca prezydent Andrzej Duda poinformował, że nie podpisze ustawy o Sądzie Najwyższym i noweli ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Zapowiedział przygotowanie swoich projektów ustaw o SN i KRS w ciągu dwóch miesięcy.

 

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki zadeklarował w piątek w Radiu ZET, że gdyby doszło w Sejmie do głosowania nad decyzją prezydenta opowiedziałby się za odrzuceniem weta. - Chciałbym odrzucenia tego weta - podkreślił.

 

Według Jakiego w Polsce istnieją dwie grupy o różnym podejściu do reformy wymiaru sprawiedliwości. Pierwsza z nich - jak mówił - "chce radykalnych zmian w sądownictwie", a druga "mówi, że wszystko powinno być tak, jak było". - Ja jestem w tej pierwszej grupie - podkreślił Jaki.

 

- Jestem przekonany, że polski wymiar sprawiedliwości wymaga radykalnych reform - dodał wiceminister. Dodał, że na weta prezydenta patrzy krytycznie tylko wtedy, gdy dotyczą "dobrych ustaw".

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie